0800 500 95

Telefoni për të raportuar
korrupsionin dhe kontrabandën

Republika e Kosovës / Ministria e Financave

DOGANA E KOSOVËS

Lajme

Filtro

 • web-plumbat.jpg
  29 korrik 2008
  DOGANIERËT KONFISKOJNË PUSHKË DHE 2800 FISHEK PËR

                Mbrëmë rreth orës 19:15 pas ndaljes së një automjetit që vinte nga Shqipëria zyrtarët doganorë kanë bërë një kontrollë detaje të kësaj veture. Gjate këtij kontrolli doganierët kanë hasur në sasi të mëdha municioni si dhe kanë gjetur pushkë të gjuetisë. Gjatë këtij aksioni doganierët janë përkrahur ...

 • 28 korrik 2008
  DOGANA ZURI NJË AUTOBOT KONTRABANDE

  Prishtinë, 28 korrik 2008.- me datë 25.07.08 rreth orës 09:45, afër Mitrovicës është vërejtur  një autobotë për të cilën dyshohet se është e mbushur me naftë. Njësiti anti-kontrabandë kanë ndaluar këtë autobotë të dyshuar, pasi janë marrë dokumentet ...

 • 18 korrik 2008
  DOGANIERET PARANDALOJNË KONTRABANDËN E NAFTËS

  Prishtinë, 18 korrik 2008.- rreth orës 09:00 të mëngjesit gjatë patrullimit në Njësit anti kontrabandë të Shërbimit Doganor kanë tentuar të ndalin një veturë të tipit Opel Ascona ngjyra e kuqe. Vetura është paralajmëruar përmes sinjalizimit që duhet të ndalet, por drejtuesi i automjetit ka rritur shpejtësinë me qëllim që të shmang ...

 • 17 korrik 2008
  DOGANIERËT KONFISKOJNË SASI TË MËDHA MUNICIONI

  Prishtinë, 17 korrik 2008.- Sot në degën doganore të Vermicës oficerët doganor parandaluan kontrabandimin e një sasie të madhe të municionit. Rreth orës 15:00 oficerët doganorë gjatë kontrollit rutinor të automjetit Golf 2 me targa te huaja (Zvicrës) kanë zbuluar plumba të llojeve dhe kalibrit të ndryshëm, sipas informatave fillestare bëhet ...

 • 11 korrik 2008
  Shefi i EULEX viziton Hanin e Elezit

  Prishtinë 11 korrik 2008, shefi i misionit të ri ndërkombëtar EULEX Zt. Yves de Kermabon dje (10 korrik 2007) pati një vizitë pune në Hanin e Elezit. Kjo vizitë pati një karakter informues lidhur me punën e degës doganore më të madhe në Kosovë. Në Han të Elezit Zt. Kermabon u prit nga menaxhmeti i lartë i Shërbimit Doganor në krye me drejtorin e përgjithshëm ...

 • 28 qershor 2008
  SHËRBIMI DOGANOR I UNMIK-ut MBËSHTETET NGA TRUPAT

  Prishtinë 28 Qershor 2008 . Shërbimi Doganor  është duke u mbështetur nga Trupat e KFOR-it në një operacion që po vazhdon për të ngushtuar rrjetin e aktiviteteve ilegale dhe operimeve kontrabanduese në Kosovë. 50 Zyrtar doganor të cilët punojnë në njësitn e anti-kontrabandës janë të mbështetur rregullisht nga Trupat e KFOR-it dhe kanë ...

 • 11 qershor 2008
  Ndalohen Maunat e dyshuara

  Prishtinë, 27 maj - Më datë 21 maj 2008 në vendkalimin kufitar Hani i Elezit kanë hyrë tri mauna, të cilat janë deklaruar si ‘vaj hidraulik’ ose më saktësisht dokumentet  e prezantuara në bazë të cilave  importohej “vaj hidraulik ” (hidro oil 68), që tregonin nivele të sakta të sulfurit në përmbajtjen e tij. Të nesërmen më datë 22 maj 2008 agjencioni ...

 • DSC00601.JPG
  05 qershor 2008
  Parandalohet kontrabanda e Telefonave MobilË

  Prishtinë, 2 maj 2008 - Njësitë e Shërbimit Doganor, respektivisht  dega doganore në Vermicë ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të telefonave mobilë të cilët ishin fshehur në pjesën e pasme të një automjeti.   Oficerët e Shërbimit Doganor së bashku me policinë kufitare gjatë ushtrimit të kontrollit në automjetet të cilat vinin në drejtim ...

test