0800 500 95

Telefoni për të raportuar
korrupsionin dhe kontrabandën

Republika e Kosovës / Ministria e financave

DOGANA E KOSOVËS

Lajme

Filtro

 • Picture-073.jpg
  30 korrik 2008
  DOGANIERËT KONFISKOJNË EKSPLOZIV NË MERDARE

  Merdare 30 korrik 2008.- Mbrëmë oficerët doganorë në pikën doganore të Merdares kanë zbuluar sasi të konsiderueshme të eksplozivit. Gjatë kontrollit rutinor të ushtruar në një kombi me targa sllovene, oficerët doganorë së bashku me Policinë e Kosovës kanë zbuluar 20 kg eksploziv. Menjëherë pas kësaj Dogana ka lajmëruar Policinë dhe KFOR-in. ...

 • 29 korrik 2008
  SHËRBIMI DOGANOR SHPREH KEQ ARDHJEN LIDHUR ME SHKR

  Prishtinë, 28 korrik 2008. Shërbimi Doganor me shqetësim ka përcjellë shkrimet e publikuara lidhur me publikimin e raportit të ZAGJ. Ne kemi obligim që të informojmë drejt opinionin e gjerë lidhur me këto shkrime.Me keqardhje vijmë në konkludim se raporti i ZAGJ fillimisht është ...

 • web-plumbat.jpg
  29 korrik 2008
  DOGANIERËT KONFISKOJNË PUSHKË DHE 2800 FISHEK PËR

                Mbrëmë rreth orës 19:15 pas ndaljes së një automjetit që vinte nga Shqipëria zyrtarët doganorë kanë bërë një kontrollë detaje të kësaj veture. Gjate këtij kontrolli doganierët kanë hasur në sasi të mëdha municioni si dhe kanë gjetur pushkë të gjuetisë. Gjatë këtij aksioni doganierët janë përkrahur ...

 • 28 korrik 2008
  DOGANA ZURI NJË AUTOBOT KONTRABANDE

  Prishtinë, 28 korrik 2008.- me datë 25.07.08 rreth orës 09:45, afër Mitrovicës është vërejtur  një autobotë për të cilën dyshohet se është e mbushur me naftë. Njësiti anti-kontrabandë kanë ndaluar këtë autobotë të dyshuar, pasi janë marrë dokumentet ...

 • 18 korrik 2008
  DOGANIERET PARANDALOJNË KONTRABANDËN E NAFTËS

  Prishtinë, 18 korrik 2008.- rreth orës 09:00 të mëngjesit gjatë patrullimit në Njësit anti kontrabandë të Shërbimit Doganor kanë tentuar të ndalin një veturë të tipit Opel Ascona ngjyra e kuqe. Vetura është paralajmëruar përmes sinjalizimit që duhet të ndalet, por drejtuesi i automjetit ka rritur shpejtësinë me qëllim që të shmang ...

 • 17 korrik 2008
  DOGANIERËT KONFISKOJNË SASI TË MËDHA MUNICIONI

  Prishtinë, 17 korrik 2008.- Sot në degën doganore të Vermicës oficerët doganor parandaluan kontrabandimin e një sasie të madhe të municionit. Rreth orës 15:00 oficerët doganorë gjatë kontrollit rutinor të automjetit Golf 2 me targa te huaja (Zvicrës) kanë zbuluar plumba të llojeve dhe kalibrit të ndryshëm, sipas informatave fillestare bëhet ...

 • 11 korrik 2008
  Shefi i EULEX viziton Hanin e Elezit

  Prishtinë 11 korrik 2008, shefi i misionit të ri ndërkombëtar EULEX Zt. Yves de Kermabon dje (10 korrik 2007) pati një vizitë pune në Hanin e Elezit. Kjo vizitë pati një karakter informues lidhur me punën e degës doganore më të madhe në Kosovë. Në Han të Elezit Zt. Kermabon u prit nga menaxhmeti i lartë i Shërbimit Doganor në krye me drejtorin e përgjithshëm ...